Deník šílené cyklistky

Jak se stát šílenou cyklistkou těžko a rychle!? Snadno.
S lehčí stravou jsem zjistila, že se lehčeji hýbu a pohyb mi dělá dobře. Na takovou matematiku mi ještě hlava stačí, a tak jsem se po téměř patnácti letech vrátila ke kolu a sklízím, co můj táta zasel.
Jak tedy na to? Projděte si pečlivě začátečníkovo cyklistické desatero a jste v tom až po uši!

Po pár nedělních výjezdech do Prahy podél Berounky a Vltavy, jsem si řekla, že by to chtělo změnu trasy.

1. Buďte kreativní. Objevujte nové cesty!

Záhy se přímo nabídla cesta na dovolenou s naším pražským společenstvím na nádherné místo v Králíkách. A tak,  juch, pojďme  plánovat.

Jelikož jste toho zatím moc nenajeli, máte plné právo naplánovat si jakkoli nerealistickou trasu a projde vám to. Prostě to dáte.

2. Nebojte se riskovat!

Pochybnosti se samozřejmě dostaví. Chvíli budete mít pocit, že jste se zbláznili, proto je dobré mít několik es v rukávu. Pár dní před cestou jsme si s manželem pustili supermotivační film „Létající Skot“. To byl opravdu dobrý tah. Přítel na mailu či telefonu, který věří, že to ujedete, je také vždy velké plus. A už vůbec nemluvím o tom, máte – li to štěští, že jede několik desítek kilometrů před vámi a hlásí možná nebezpečí. Největší trumf je pak vědět, odkud vám v případě nouze jede vlak.

3. Obklopte se lidmi, kteří věří, že tu nesmyslnou štreku ujedete, ale nevzpírejte se představě, že po cestě také staví vlaky.

Pokud dospějete až sem, popřemýšlejte, jestli si chcete odpočinout od lidí úplně a vyrazíte sami, nebo vás naopak povzbudí někdo, kdo zmokne s vámi. Já jsem si to dala ideálně půl na půl.

4. Jezděte zásadně v dobré společnosti.

5. V žádném případě nepodléhejte cestovní horečce!

Cestovní horečka přijde. Dobrá zpráva je, že dosednutím vaší zadnice na sedlo zase odejde.
… A můžeme vyrazit!  Samozřejmě to není jen tak. Je potřeba vytvořit si širší realizační tým, který převeze vaše pyžamo, bačkory, děti apod.do cílové stanice, který vám dodá podporu a je stále na telefonu. Nemusím zdůrazňovat, že zastávka s tatínkem u McDonalda je pro děti dostatečnou satisfakcí, aby maminku k cestě na dovolenou nepotřebovaly a v cíli ji nadšeně vítaly.

6. Je dobré mít krytá záda realizačně-krizovým týmem nebo alespoň jedním krizovým manažerem!

7. Pokud jste přežili, dojeli, užili si to … začněte ihned spřádat plány, co dál.

CESTA ZPĚT

Pokud jste po cestě na dovolenou ujeli tolik kilometrů, o jakých se vám do té doby ani nesnilo, určitě zvládnete jet zpět dvojnásobek.

8. Jedete-li při další cestě dvojnásobek toho, co jste si ještě před týdnem neuměli ani představit, opravdu raději nejezděte sami!

Cesta s přáteli ubíhá příjemně, ale je možné, že máte své limity.

9. I přesto, že máte stále dost sil, nevzdalujte se od skupiny příliš!

   Nemáte-li síly, a vzdálila se od vás vaše skupina, nepodléhejte panice, že se stmívá a nemáte světlo ani mobil. V žádném případě neuhýbejte z hlavní cesty!! Čekejte a modlete se!!!

Tady nastává bod zvratu celého příběhu. V tuto chvíli jsem dala přednost panice před modlitbou, což celý výlet značně prodlužuje a komplikuje.

10. Co vás nezabije, to vás posílí!

 Tak kam pojedeme příště?

Sdílejte:

Napsat komentář